prawda jest taka, że nie liczy się po ile sprzedajemy, lecz liczy się ile nam zostaje pieniędzy z każdej sztuki!! Przynajmniej ja tak na to patrzę
Dokładnie: nie ważne po ile sprzedajesz tylko ile zarabiasz. Ja teraz kończyłem lot i nawet wbrew temu co tu się pisze nie straciłem tylko zarobiłem na "waciki". A jak komuś się nie opłaca to niech nie trzyma ale też niech tu co godzinę nie robi wpisów bo to jest forum producentów trzody
agencik dobrze tuczysz te kabanki ze pod koniec roku dopiero fakture pokazesz
faktury z całego roku
długo hoduje tuczniki to jest prawda z 6 miesiecy od wagi 10 kg do 150 kg
lekkich niesprzedajeea czy wiesz ze tucznik o masie 150 kg wpierniczy tyle paszy co 2 po 100??? a po 2. od masy 120kg tucznikowi taka spada przybieranie na masie ze staje sie byc nieoplacalne trzym,anie go na chlewni...
Pewnie nie czytałeś wywodów maruchy ile na takich miśkach można zarobić. Musisz wrócić i trochę poczytać posty maruchy i coś napisać w tym temacie. Jakoś jak on to pisał nikt nie podał tego totalnej krytyce co wydawało mi się dziwne.
Dokładnie: nie ważne po ile sprzedajesz tylko ile zarabiasz. Ja teraz kończyłem lot i nawet wbrew temu co tu się pisze nie straciłem tylko zarobiłem na "waciki". A jak komuś się nie opłaca to niech nie trzyma ale też niech tu co godzinę nie robi wpisów bo to jest forum producentów trzody
Dokładnie kolego jak napisałeś nieważne czy sprzedasz 100kg czy 150 zależy jakie kto ma koszty 150 kg to wbc 120czyli również pierwsza klasa a każdy musi sam sobie wyliczyć kiedy tucz zakończyć
U nas w sklepach wędliny Rozstępów podostawały i musieli je ofoliować żeby woda nie wyciekała. Czad zjesz kanapkę i nie trzeba popijać bo w talarku wędliny jest 150% wody
agencik dobrze tuczysz te kabanki ze pod koniec roku dopiero fakture pokazesz
faktury z całego roku
długo hoduje tuczniki to jest prawda z 6 miesiecy od wagi 10 kg do 150 kg
lekkich niesprzedajeea czy wiesz ze tucznik o masie 150 kg wpierniczy tyle paszy co 2 po 100??? a po 2. od masy 120kg tucznikowi taka spada przybieranie na masie ze staje sie byc nieoplacalne trzym,anie go na chlewni...
Pewnie nie czytałeś wywodów maruchy ile na takich miśkach można zarobić. Musisz wrócić i trochę poczytać posty maruchy i coś napisać w tym temacie. Jakoś jak on to pisał nikt nie podał tego totalnej krytyce co wydawało mi się dziwne.
300 zł. /150 kg.=2zł
300 zł zł / 120 =2,5 zł
150 x 5 =750 zł
750 -300 450 a 600 -300 =300
ł120 x5 =600 zł
mamy więc różnicy 150 zł i jak dobry tyczik to na 30 kg przyrostu z tych 150 zł na 0,7 zostawi ,a jak cena przy okazji podskoczy to i na zagryche zostanie
warunek cena w obydwóch wariantach taka sama , roboty nie licze ,bo by mi minusów nawychodziło
U nas w sklepach wędliny Rozstępów podostawały i musieli je ofoliować żeby woda nie wyciekała. Czad zjesz kanapkę i nie trzeba popijać bo w talarku wędliny jest 150% wody
Co z Ciebie za rolnik jak latasz po sklepach za padliną ,siekierki w domu nie masz
no
chyba że masz zajęte przez komornika
STAN skoro juz liczysz to policz zuzycie paszy na te dodatkowe 30 kg przyrostu bo ciekaw jestem jaki wtedy bedzie zysk.
STAN skoro juz liczysz to policz zuzycie paszy na te dodatkowe 30 kg przyrostu bo ciekaw jestem jaki wtedy bedzie zysk.
30 x 3,5 = 105 x 1,2 =126
150 -126 =24 na 0,7 troszku zabraknie
ale jest coś powyżej 5 zł/ kg i w promocji 0,7 by się znalazła aha jeszcze vat przysługuje i jest go 10,5 zeta w moim przypadku
nigdy się nie bawię w aptekarza z ważeniem ale 3,5 kg /na kg. przyrostu powinno starczyć tym bardziej że pasza dość droga .
Przy cenie za soję 1850 i pszenicy już 900 zł trzymać świnie na 140 kg to SEPUKU chyba że swoje zboże i mączka mięsna bo inaczej tego nie widzę NO i swuj prosiak oczywiście.
Bo jak wszystko kupić to będzie bolało oj oj oj...
810 zl wziołem kasy za tucznika sprzedalem tuczniki tanio po 5.10 plus vat
koszty 500 zl
zysk prosze policzyc
a prosiaka to w lesie znalazles czy jak to liczyc
810 zl wziołem kasy za tucznika sprzedalem tuczniki tanio po 5.10 plus vat
koszty 500 zl
zysk prosze policzyc
No agent gratulować zysków gdybym umiał tak tanio produkować zara bym wstawił z tysiąc choć mam cykl zamknięty
Bo ziarka to pewnie z pomocy dla powodzian zapierdolił.
Czytając posty agenta mam wrażenie że to pszedszkolak który poszedł do szkoły jako pięciolatek
Przy cenie za soję 1850 i pszenicy już 900 zł trzymać świnie na 140 kg to SEPUKU chyba że swoje zboże i mączka mięsna bo inaczej tego nie widzę NO i swuj prosiak oczywiście.
Bo jak wszystko kupić to będzie bolało oj oj oj...
Zgadzam się z tobą kolego dlatego napisałem że każdy musi liczyć kiedy tucz zakończyć żeby nie stracić bo przy tych kosztach to zarabia już bardzo niewielu
Czytając posty agenta mam wrażenie że to pszedszkolak który poszedł do szkoły jako pięciolatek
hahahaha
synek smiac mi sie chce z ciebie , ale tak mysl dalej !
juz wiem agent jest kiesedzem i uzbieral zboze po koledzie i ma taki wynik
rutkowski zdemaskował Agena 0909 to nie ksiądz a JUREK
rutkowski zdemaskował Agena 0909 to nie ksiądz a JUREK
haha haha
Czy istnieje taki przepis który mowi ze obowiazkiem jest przykrycie ziemia gnojówki wywiezionej na pole w ciagu 24 godzin od wywiezienia np agregatem czy kultywatorem niewazne ale ze musi byc przykryta? bo mam tak zyczliwych sasiadów ze juz tego samego dnia mam donosy z gminy.
Czy istnieje taki przepis który mowi ze obowiazkiem jest przykrycie ziemia gnojówki wywiezionej na pole w ciagu 24 godzin od wywiezienia np agregatem czy kultywatorem niewazne ale ze musi byc przykryta? bo mam tak zyczliwych sasiadów ze juz tego samego dnia mam donosy z gminy.
No z tego co wiem to mówi o tym kodeks dobrej praktyki rolniczej w związku z korzystaniem z dopłat bezpośrednich ale gminie nic do tego

Szanowny kolego 0909. Uswiadomiles mi wlasnie ze.jeszcze mam duzo to zrobienia w sferze cięcia kosztów. Jako amator proszę Cię o dokładną rozpiskę tych kosztów abym mógł poszukać tych ogromnych rezerw
Martinus (ur ok 1790r) -> Mateusz -> Wawrzyn -> Wojciech -> Jan -> Zdzisław -> No i ja w linii prostej
Spptch@wp.pl

Ja zamierzam kupić beczkę z aplikatorem.
Kurczak tanieje wiec miasto wybierze juz wiadomo co !
a tucznik do zamrazarek i niech czeka leprzych czasówa cena tucznika pewnie do 4 spadnie po swietach może nizej !
Nie jesteś na bieżąco z ceną drobiu, 1 kg skrzydełek 7,50 zł. Na kg.chyba 10szt wchodzi ,obliżesz jedynie kosteczki .
Maryla
605917034
http://www.kwestiasmaku.com/kuchnia_pol ... episy.html
Jak widać kurczaka można przyrządzać na wiele sposobów ale jak bo go nie przysmażyć czy przypiec i jakie by dodatki nie zastosować to kurczak będzie kurczakiem a homo sapiens lubi urozmaicony jadłospis. Wybraźcie sobie że wam zona cięgiem nic ino kurczaka serwuje, nie wiem jak Wy ale ja po 2 tygodniach rzygał bym na sam dźwięk słowa kurczak i pochodnych o przełknięciu drobiowych potraw nawet nie wspominając ale możliwe że macie inne odczucia, bardzo możliwe że dla kogoś kto potrafi zarobic 300 złoty na 1 tuczniku taka monodieta kurczakowa nie stanowi większego wyzwania ale pytanie jaki odsetek społeczeństwa stanowią takie ponadprzeciętne jednostki?
Nawigacja rolnicza RTK w niskiej cenie, dostępna dla każdego.
tel 606832207
kurczak sklepowy raz w tygodniu to już dość.
... mnie oszukasz, przyjaciela oszukasz, mamusię oszukasz, ale życia nie oszukasz...
Oj kurczaki dzisiaj to to samo co wieprzowinka w sklepach:
Kiedyś żeby upiec kurczaka to trzeba było go podlewać żeby mięso suche nie było a teraz trzeba Odlewać z brytwanki żeby się upiekł a nie ugotował też tak wodę pompują że SZOK !!!
I przez to my producenci nie mamy zbytu na towar bo kantujący pośrednicy blokują nam odbiorce !!!
To dlaczego my producenci nie mozemy sie zorganizować i sami przerabiać ten nasze świntychu?
Jestem dyspozytorem własnych torów.....
- 11 Fora
- 2,099 Tematy
- 129.8 K Posty
- 0 Online
- 5,387 Członkowie